REDAKTOR NACZELNY

Maciej Pieniążek

e-mail: maciej.pieniazek@gazetalowiecka.pl

 

REDAKCJA

e-mail: redakcja@gazetalowiecka.pl

 

Studio graficzne

e-mail: studio@gazetalowiecka.pl

 

KOREKTA

Jolanta Kusiak

 

STALI WSPÓŁPRACOWNICY

Bogusław Bauer, Alicja Fruzińska, Violetta Nowak,

Sławomir Pawlikowski, Jarosław Pełka, Marcin Reszka.

 

DZIAŁ REKLAMY

Dominika Pieniążek

e-mail: reklama@gazetalowiecka.pl

tel. 601 179 100

 

WYDAWCA

Omnimap Maciej Pieniążek

ul. Jana Kazimierza 7

05-502 Piaseczno

NIP 521 209 81 47

www.gazetalowiecka.pl

 

Zdjęcie na okładce:

Zestaw myśliwski Alaska

Fot. Alaska

 

Gazeta Łowiecka jest bezpłatnym, internetowym miesięcznikiem dla myśliwych i pasjonatów łowiectwa. Redakcja nie zwraca materiałów, które nie były zamówione. Zastrzegamy sobie pełne prawo do redakcyjnej korekty tekstów, w tym zmian i skrótów materiałów, które zostały zaakceptowane do Wydania. Reklamy są zamieszczane zgodnie z „Warunkami Zamieszczania Reklam” – dostępnymi na stronie www.gazetalowiecka.pl w zakładce Reklama. Wydawca ma prawo do odmowy zamieszczenia reklamy lub ogłoszeń oraz nie odpowiada za ich treść. Wszelkie kopiowanie materiałów zawartych w Gazecie Łowieckiej oraz na stronie internetowej www.gazetalowiecka.pl jest zabronione bez zgody Wydawcy.

 

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!

 

Przed napisaniem dzisiejszego „wstępniaka” przypomniałem sobie treść poprzedniego, z czasów, gdy epoka COVIDU-19 dopiero raczkowała…

Po pierwsze, liczyliśmy wtedy na to, że odbędą się Targi Produktów Myśliwskich, Strzeleckich, Militarnych i Survivalowych Euro Target Show 2020 w Warszawie.

Po drugie, planowaliśmy kolejne wydanie „GŁ” zaraz po tym wydarzeniu.

I co? Nie doczekaliśmy się ani jednego, ani drugiego. „Normalny” świat, czyli taki, do którego byliśmy przyzwyczajeni, skończył się. Jak to mówił jeden z bohaterów „Kilera”, czyli kreowany przez Janusza Rewińskiego „Siara”: „i cały misterny plan też w piz...”. Przekonali się o tym między innymi organizatorzy targów w Sosnowcu, gdzie w tym roku nie przyjechał żaden importer broni...

A co teraz? I co dalej? Bo choć z dnia na dzień, statystyki koronawirusowe krzyczą o kolejnych „rekordach”, ludzie planują przecież dalej... My również, dlatego już dziś zapraszamy do Poznania na Euro Target Show 2021, choć impreza zapowiadana jest na 26-28 marca przyszłego roku…

A co do pandemii, to zapraszamy do lektury felietonu naszego nieocenionego Gamrata, który też wspomina, że jak ostatnio dla „GŁ” pisał, to COVID-19 w Europie szalał tylko we Włoszech, a na zachodzie Polski rozwijała się epidemia ASF… Temat koronawirusa i jego wpływu na życie myśliwego jest obecny również w łowieckich zapiskach Haggisa Huntera. Jego tekst ma już wartość historyczną, bo powstał w tamtych „gorących” dniach początku covidowej ery, kiedy to z półek sklepowych w tempie ekspresowym znikały makarony i... papier toaletowy.

Pandemia pandemią, ale są rzeczy niezmienne na tym świecie, także w naszej „GŁ”. Mianowicie… nadal trzyma wysoką formę nasz „najstarszy stażem” szanowny felietonista Sławek Pawlikowski. I z tym samym zaangażowaniem, co wcześniej przedstawia, co mu leży na wątrobie, szczególnie po niedawnych rewelacjach, związanych ze słynną „Piątką dla zwierząt”.

I jeszcze jedno, w tym wczesnocovidowym wydaniu, na końcu składałem Wam z wyprzedzeniem życzenia wielkanocne. Może więc teraz powinienem napisać „Merry Christmas!”…?

 

Darz Bór!

 

Maciej Pieniążek,

Redaktor Naczelny