• Spis treści 02/2020

Myśliwi pielęgniarkom, lekarzom i ratownikom

 

Czas pandemii koronowirusa przyniósł wszystkim wiele zmian. Niektórzy zareagowali na nie z lękiem, inni szybko zaczęli zastanawiać się,

jak mogą pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z COVIDEM 19. W tej pełnej inicjatywy grupie oczywiście znaleźli się polscy myśliwi.

A oto wyjątkowy „dziennik” naszej Autorki, zaangażowanej mocno w akcję pomocy

 

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Szulc

 

12 marca

Światowa Organizacja Zdrowia WHO ogłasza stan epidemii.

 

15 marca

Myśliwi w oddolnej, spontanicznej akcji ogłaszają zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl # maska ratuje życie #myśliwizpomocą.

 

16 marca

Nie minęły 24 godziny od uruchomienia zrzutki #myśliwizpomocą, a na koncie jest już 9600 zł.

 

Zielony listek został graficznym symbolem akcji. Pierwszy raz użyliśmy go po nawałnicy w 2017 roku – przyklejaliśmy go na pilarki – dar od myśliwych dla OSP.

 

19 marca

Na różnych etapach produkcji jest 30 tysięcy maseczek.

 

20 marca

75% zakładanej kwoty jest na koncie zrzutka.pl.

 

21 marca

Kolejne szpitale proszą o pomoc. Do akcji włączają się nowi koordynatorzy: ze Słupska, Giżycka, Zamościa, Przemyśla i Zielonej Góry.

 

22 marca

W akcji bierze udział 19 miast, w produkcji jest już 50 tysięcy maseczek. Około godz. 21.00 osiągamy 100% planowanej kwoty. Na koncie zrzutki jest 20 tysięcy złotych!

 

23 marca

1000 maseczek trafia do pierwszego szpitala, w Skierniewicach, w akcji bierze już udział ponad 200 osób. Dołącza Grudziądz, Wrocław, Trzebinia i Tarnów.

 

24 marca

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie dostaje 3000 maseczek. Dołączają Siedlce i Radom.

 

26 marca

Na mapie Polski mamy 20 punktów koordynujących szycie maseczek.

 

28 marca

Szyjemy maseczki flizelinowe, trzywarstwowe jednorazowego użytku oraz maseczki wielokrotnego użytku ze 100% bawełny z liskami, misiami i szopami.

 

3 kwietnia

Przekazaliśmy szpitalom ponad 100 tysięcy maseczek.

 

7 kwietnia

Myśliwi w kilku okręgach upolowali dziki i i w ramach wielkanocnego prezentu smakowite wyroby przekazaliśmy naszym kochanym paniom krawcowym i ratownikom z pierwszej linii frontu.

 

23 kwietnia

Nieszczęścia chodzą parami – płonie Biebrzański Park Narodowy. Między innymi Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy rusza z pomocą. Błyskawicznie kupiliśmy tłumice gaśnicze – najbardziej potrzebny sprzęt. Maseczki ciągle „się szyją”.

 

30 kwietnia

Nasze maseczki trafiają nie tylko do szpitali, bezpłatnie przekazujemy je także do Domów Pomocy Społecznej, hospicjów i Gminnych Ośrodków Zdrowia.

 

6 maja

TVP Bydgoszcz bierze udział w przekazaniu 1000 maseczek małym pacjentom i ich opiekunom w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Relacja z tego wydarzenia ukazała się w Zbliżeniach (zobacz relację).

 

13 maja

Darujemy maseczki parafii Wincentego á Paulo – proboszcz, ksiądz Sławomir Bar karmi bezdomnych i potrzebujących bydgoszczan.

 

14 maja

Do akcji włączają się kolejne Koła Łowieckie w wielu okręgach.

 

18 maja

W ramach akcji „Myśliwi z pomocą” na terenie całego kraju rozdaliśmy ponad 180 tysięcy maseczek. Z pieniędzy ze zrzutki kupiliśmy także ponad 2000 przyłbic, które również trafiły do medyków.

 

#myśliwizpomocą #cała #29miast

Zaczęliśmy od 6 osób: Diana, Aleksandra, Arek, Michał, Krzysztof i Adam. Potem dołączali kolejni koordynatorzy: Małgorzata, Ewa, Magdalena, Radosław, Lila, Monika, Wojciech, Jacek, Urszula, Magdalena, Alicja, Dariusz, Mariusz i dziesiątki, a potem setki kolejnych osób o wielkich sercach. Mamy też dobre dusze, które myśliwymi nie są.

To Irena, Marcin, Aneta bez których nie dalibyśmy rady. W akcji „myśliwi z pomocą" działało ponad 1000 osób. Pieniądze na zrzutkę pl#myśliwizpomocą wpłaciły 342 osoby, firmy i kola łowieckie. Zebraliśmy prawie 35 000 zł. Nie sposób wszystkich wymienić, ale jedno jest pewne: chcieć to móc i w jedności jest siła! Pokazaliśmy, że można z małego pomysłu zrobić coś wielkiego.

 

Dziękujemy wszystkim!